Taneční obor je právě tím oborem, který reprezentuje naší školu a město a šíří povědomí po celé naší zemi mezi ZUŠkami. Ani letošní rok není pro naše tanečníky zklamáním. V krajském kole na postupové přehlídce dětského scénického tance zatančily naše děti s výbornou připraveností, jevištní přirozeností a výborným prostorovým zpracováním daných jejich choreografickým tématem.
Všechny naše choreografie sklidily úspěch, jak u diváků, tak u odborné poroty. Na celostátní přehlídku může postoupit však jen velmi malý vzorek toho nejlepšího z kraje (letos to byly dvě choreografie). Jsme moc rádi, že mezi nimi je i náš soubor nejstaršího ročníku, a to s choreografií p. uč. Olgy Rambouskové - Bez jazyka pravdu říká. Odvážný záměr pedagožky naplnili podle představ - výrazné mluvené slovo, bez hudby s důrazem na pohybové a herecké vyjádření.

Vlaštovky sice nepostoupily, ale i tato choreografie byla velmi chválena, hlavně přirozenost na jevišti a jejich hravost s tématem. Získaly i jedno z nejlepších ocenění. Ukolébavka neodjela z prázdnou a bylo velmi příjemné, že ti samí tanečníci (Vlaštovky) získali i druhé ocenění za práci s jevištním prostorem (chor. Zora Breczková). Nejmladší děti, ze 2. ročníku, také zvládly svou choreografii na tak velkém prostoru ústeckého divadla. Jejich vítr se rozletěl a doletěl si pro ocenění k odborné porotě.
VŠEM GRATULUJEME A PŘEJEME HODNĚ ÚSPĚCHŮ PŘI DALŠÍCH PŘEHLÍDKÁCH.

21. března se po třech letech setkaly v našem kulturním domě taneční obory ZUŠ okresu Chomutov. Nešlo jen o taneční setkání a vzájemnou inspiraci, šlo také o postup do krajského kola. Tuto postupovou soutěžní přehlídku vyhlašuje Ministerstvo školství (MŠMT).
Naše choreografie, také zmíněné výše se umístili takto:

Bez jazyka pravdu říká - zlaté pásmo a postup do kraje s oceněním za práci s hlasem a prostorem (chor. Olga rambousková)
Vítr letí přírodou - zlaté pásmo a postup do kraje s oceněním za opravdovost (chor. Olga Rambousková)
Ukolébavka - zlaté pásmo a postup do kraje s oceněním za choreografii, práci s rekvizitou a estetiku dětí (chor. Zora Breczková)
Vlaštovky - byly zařazeny do stříbrného pásma (chor. Zora Breczková)

Krajské kolo se uskuteční 27. dubna 2018 v ZUŠ FG v Mostě

NNTB - NENECH TO BÝT!

Anonymní aplikace upozorňující na šikanu v naší škole. Možnost informovat o problému dětí, které by se v reálném světě bály cokoliv udělat. Nic jim nehrozí, Klikni na titulek NNTB.