Stále přemýšlíte o podání přihlášky na naší školu a nevíte, jestli jste neprošvihli termín?
Elektronická databáze podávání přihlášek je stále spuštěna. Přihlášku online najdete v levém sloupci na prvním místě těchto webových stránek. Stačí rozkliknout a vyplnit. Takže přihlášení je možné kdykoli v průběhu prázdnin, a to až do 24. srpna. Nezapomeňte vyplnit e.mail, na který pak zašleme pozvánku ke 2. kolu zápisu. Tím je přijímací pohovor a zápis rozvrhů. Bude se konat od 3. do 7. září, dle času v pozvánce.
Ti, kteří budou váhat mohou přijetí uskutečnit nejpozději do 14. září. Nemůžeme vám však slíbit, že bude volné místo. Tak neváhejte. S námi je fajn. Vaše ZUŠka

DRESS CODE - NOVÁ AKTUALIZACE ŠKOLNÍHO ŘÁDU

Pedagogická rada základní umělecké školy odsouhlasila zavedení doporučeného oblečení

tzv „dress code“, a to především ve vztahu k základnímu cíli uměleckého vzdělávání, a tím je kultivace osobnosti žáka: „Utvářet a rozvíjet klíčové kompetence žáků, kultivovat tím jejich osobnost po stránce umělecké a motivovat je k celoživotnímu učení“. K této kultivaci, ač se píše o ní jako o umělecké, bezesporu patří prohloubení klíčové kompetence, kompetence kulturní („Žák je vnímavý k uměleckým a kulturním hodnotám a chápe je jako důležitou součást lidské existence“), ve vztahu k jednání a vystupování ve společnosti, v našem případě při prezentaci společného díla na koncertech, představeních a výstavách.

Našim cílem je žáka, v rámci zmíněné kultivace a udržování kulturních hodnot, zasvěcovat do oblasti společenské a etické výchovy. Využití předepsaného vhodného „dress codu“ patří k základnímu kroku, jak výše zmíněný cíl a klíčovou kompetenci naplňovat.

Zásady doporučeného oblečení - dress code při akcích školy naleznete v rubrice DOKUMENTY A FORMULÁŘE, níže v "Dokumenty ke vzdělávání" - Dress code - příloha školního řádu