Dokumenty a formuláře

DRESS CODE - NOVÁ AKTUALIZACE ŠKOLNÍHO ŘÁDU

Pedagogická rada základní umělecké školy odsouhlasila zavedení doporučeného oblečení

tzv „dress code“, a to především ve vztahu k základnímu cíli uměleckého vzdělávání, a tím je kultivace osobnosti žáka: „Utvářet a rozvíjet klíčové kompetence žáků, kultivovat tím jejich osobnost po stránce umělecké a motivovat je k celoživotnímu učení“. K této kultivaci, ač se píše o ní jako o umělecké, bezesporu patří prohloubení klíčové kompetence, kompetence kulturní („Žák je vnímavý k uměleckým a kulturním hodnotám a chápe je jako důležitou součást lidské existence“), ve vztahu k jednání a vystupování ve společnosti, v našem případě při prezentaci společného díla na koncertech, představeních a výstavách.

Našim cílem je žáka, v rámci zmíněné kultivace a udržování kulturních hodnot, zasvěcovat do oblasti společenské a etické výchovy. Využití předepsaného vhodného „dress codu“ patří k základnímu kroku, jak výše zmíněný cíl a klíčovou kompetenci naplňovat.

Zásady doporučeného oblečení - dress code při akcích školy naleznete v rubrice DOKUMENTY A FORMULÁŘE, níže v "Dokumenty ke vzdělávání" - Dress code - příloha školního řádu

Organizace školního roku 2017/2018

Organizace školního roku 2017/2018Organizace školního roku 2017/2018

POŽADAVKY KE KLASIFIKACI HUDEBNÍ NAUKY